از کمپانی اسکانیا چه می دانید؟

scania

اسکانیا ای بی یک شرکت بزرگ سوئدی سازنده وسایل نقلیه تجاری به خصوص ماشین های سنگین و اتوبوس است.این شرکت همچنین موتور های دیزلی برای ماشین های سنگین همانند وسایل صنعتی و کشتی تولید میکند.

 

Scania

اسکانیا ای بی یک شرکت بزرگ سوئدی سازنده وسایل نقلیه تجاری به خصوص ماشین های سنگین و اتوبوس است.این شرکت همچنین موتور های دیزلی برای ماشین های سنگین همانند وسایل صنعتی و کشتی تولید میکند.دفتر اصلی اسکانیا ای بی در سال 1912 یکی از شهر های سوئد پایه گذاری شده شد.امروزه اسکانیا دارای شرکت های تولیدی در سوئد,فرانسه,هلند,هند,آرژانتین,برزیل,لهستان و روسیه است.علاوه بر این تاسیسات مونتاژ در ده کشور در قاره های آفریقا,آسیا و اوروپا وجود دارد.اسکانیا دارای شرکت های فروش,خدمات و شرکت های مالی در سراسر جهان است.در این شرکت حدود 42100 نفر در سراسر دنیا مشغول به کار هستند.لوگوی اسکانیا نشان دهنده ی یک گریفین است و نام آن از یکی از استان های جنوبی سوئد گرفته شده است.

پیدایش

فیلیپ ورسن در سال ۱۸۹۱ کارخانه‌ای برای ساخت واگن‌های ترابری ریلی تأسیس نمود. او پس از انجام مقدمات کار، نام این مجموعه راوابیس به معنی کارخانه واگن‌سازی نهاد که کارخانه تولیدی آن در منطقه سودتلیا قرار داشت.

از سوی دیگر در سال ۱۹۰۰ یک کارخانه دوچرخه‌سازی توسط گوستاو اریکسون در شهر صنعتی مالمو با نام اسکانیا تأسیس شد. این شرکت به تدریج تغییر جهت داد و به سمت تولید خودرو و کامیون رفت تا اینکه در سال ۱۹۱۱ دو کمپانی در هم ادغام شدند و شرکت اسکانیا-وابیس را پدیدآوردند.

نشان این شرکت یک اژدها در نظر گرفته شد که روی سر آن تاجی قرار داشت و از دهانش آتش بیرون می‌آمد. در آن سال‌ها خودروهای متفاوتی تولید شد و هم‌زمان تعدادی قایق، با موتور ۴ سیلندر ۱۲ اسب بخار نیز در خط تولید این کمپانی تولید شد.

توسعه

اسکانیا-وابیس به زودی به سمت تولید اتوبوس ۲۴ نفره دماغ‌دار با تایر بسیار نازک، پیش رفت. کار بعدی شرکت، تولید کامیون‌های آتش‌نشانی با ۶۰ اسب بخار و سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت بود. اولین پیشرانه ۸ سیلندر شرکت اسکانیا در سال ۱۹۱۶ تولید شد که از الکل یا بنزین تغذیه می‌کرد. اما در اوایل سال‌های دهه ۱۹۲۰ سیاست شرکت، تمرکز بر تولید کامیون و اتوبوس بود.

در سال ۱۹۴۰ شرکت اسکانیا شاهد تغییرات مدیریتی وسیعی بود,که باعث شد شرکت با تغییر بسیاری از راهکارها و برنامه‌ها و با جذب مهندسان و نیروهای خلاق و جوان، محصولات مدرن‌تر و مطلوب‌تری را عرضه کند و به این ترتیب رتبه محبوبیت خود را در بازار وسایل حمل و نقل عمومی بهبود قابل ملاحظه‌ای دهد.

وضعیت کنونی

امروزه کامیون‌ها و اتوبوس‌های اسکانیا بازارهای وسیعی در کشورهای مختلف جهان دارند. در حال حاضر گروه فولکس‌واگن با در اختیار داشتن ۷۰٫۹۴٪ درصد از سهام اسکانیا، بزرگترین سهام‌دار آن به‌شمار می‌آید.

 

5/5 (1 Review)
برگشت به بالا